1gb - .net, ASP, Windows, Apache, PHP хостинг
База документов / Электронная почта / Адресат сообщения

Адресат сообщения

смотреть документ на языке:    на украинском украинский   на русском русский

Дана стаття описує загальні принципи роботи електронної пошти, справедливі для будь-якої поштової системи.

Все, що пов'язано з поштовим повідомленням в інтернеті, зберігається в двох незалежних частинах.

Перша частина - називається тіло повідомлення - саме повідомлення електронної пошти.
Повідомлення складається з двох чи більше розділених частин:

 • Технічні заголовки повідомлення. Заголовки включають в себе технічну інформацію про повідомлення, в тому числі:
  • Тема
  • Поле «від»
  • Поля «кому »
  • Дата допису
  • Статистика доставки повідомлення, розширювана поштовими серверами, обробними повідомлення ( « дата отримання повідомлення").
 • Текст листа.
 • Додаткові блоки - альтернативні уявлення листи (простий текст, HTML,...), прикріплені файли.

У поштовому клієнті ви бачите всю інформацію, відповідну саме цієї частини даних повідомлення, тобто заголовки (у тому числі заховані ), текст листа.

Друга частина - так звані дані SMTP сесії - інформація про те, куди необхідно доставити повідомлення, і хто є його відправником. Цією інформацією обмінюються поштові сервера при передачі повідомлень. Саме вона використовується при доставці повідомлення в ящик клієнту.
Ця інформація використовується тільки для доставки повідомлення, і при попаданні повідомлення в ящик або поштову програму безслідно зникає. Відновити її можна тільки по серверних логам.

Важливо розуміти, що для доставки повідомлення використовується саме друга частина описаної інформації. Поля «кому » і «від» з самого повідомлення створюються поштовою програмою при створенні повідомлення, носять виключно інформаційний характер і навіть можуть бути відсутні.

З цього можна зробити наступні висновки:

 • Повідомлення, відповідно до даних SMTP сесії, може бути доставлено одержувачу, але при цьому одержувач може бути не зазначений в полі «кому » чи « копія » у самому тілі листа.
  Виглядає це таким чином, що в поштовому клієнті неможливо зрозуміти, чому повідомлення було доставлено саме вам. Однак незважаючи на це повідомлення надіслано саме вам, про це чітко свідчать наміри відправника повідомлення, зазначені ним при проведенні SMTP сесії обміну / відправки повідомлення.
  Існує два популярних випадку такий « аномалії » :
  • Спам ( небажана пошта, віруси). Програми спамерів розсилають повідомлення за спрощеною процедурою, при цьому тіло повідомлення залишається однаковим. У тілі не змінюється параметр «кому », і вашу адресу в тілі повідомлення не присутня.
  • Прихована копія ( BCC ). Коли відправник повідомлення записує вас у полі « Прихована копія » повідомлення, поштова програма також формує однакове тіло повідомлення для всіх одержувачів, але ви в цьому тілі повідомлення як одержувач відсутні. Далі програма робить доставку повідомлення, в SMTP сесії все ж вказуючи також вас, як одержувача, і таким чином ви отримуєте лист, який вам як б не адресовано. Інші одержувачі повідомлення також не бачать вас у списку адресатів.
 • Повідомлення у програмі електронної пошти може мати неправильне або відсутнє поле «від». Можливий третій випадок, коли в полі «від» підставляється ваш власний адресу.
  Такі повідомлення часто також є небажаною поштою ( спамом ), з іншим чином спрощеної програмою відправки повідомлень. Другий випадок - людина, що відправляє повідомлення, міг просто зробити друкарську помилку, налаштовуючи свою поштову програму, адже поле «від» вказується їм при налаштуванні вручну.
  Поточний протокол обміну поштою не дозволяє перевіряти зворотну адресу. Повідомлення з неправильним зворотною адресою мають високий шанс бути відхиленими спам- фільтром, але іноді вони все ж можуть пройти.

Поштовий сервер ні за яких обставин не може переплутати повідомлення і доставити його в сусідній ящик. Повідомлення доставляється в ті ящики, які були вказані в параметрах SMTP сесії.

 

отправить комментарий, замечание, поправку
 


 

Ми завжди готові відповісти на ваші запитання
 
 • Будь-які запитання та підтримка - support@1gb.ua
 •  

   
     
   
  Наверх     
  Поддержка: support@1gb.ua