(044) 538-1588
всі способи зв'язку
та вирішення проблем
UA| RU
 
 
  1gb - .net, ASP, Windows, Apache, PHP хостинг

VDS на технології Hyper-V - ремонтне середовище, відновлення системи

Для вашої зручності ми розробили кілька ISO образів для відновлення Linux і Windows систем, так званих Live CD. Ці образи допоможуть вирішити ряд проблем без нашої участі в автоматизованому режимі, надаючи автономне мережеве середовище відновлення і отримання даних з непрацюючих віртуальних серверів.

Загальна ідея така:

 • Через особистий кабінет ви переводите VDS в "ремонтний" режим, вказуючи ISO образ з позначками Rescue і bootable (ремонтний, завантажувальний). Перезавантаження відбувається автоматично, це займає зазвичай 3-5 хвилин.
 • Ваш сервер перезавантажується з зазначеного ISO образу, завантаження ніяк не залежить від поточного стану системи і здійснюється в будь-якому випадку. Диски вашої основної системи доступні в ремонтному середовищі.
 • Ремонтний ISO образ запитує у нашої системи через API початковий пароль вашої VDS, а також піднімає SSH (Linux) або VNC (Windows) сервер на першій IP адресі зі списку адрес вашої VDS. Отримання пароля через API можливо тільки з мережевої адреси вашої VDS і тільки в тому випадку, якщо активовано ремонтний режим, тому це відносно безпечно.
 • Ви входите на цей сервер по SSH (Linux) або VNC (Windows) і проводите відновлення системи або просто забираєте всі потрібні дані з ваших дисків.
 • Якщо ваш досвід дозволяє полагодити основну систему, можна витягти ISO і основна система завантажиться як завжди. наприклад, часто буває, що для відновлення роботи ОС необхідно виконати перевірку диска або зробити якісь аналогічні нескладні дії.

Обов'язково вимикайте ремонтний режим після закінчення відновлення. Ремонтний режим теоретично дозволяє розкриття початкового пароля вашої VDS при неуважних діях з вашого боку. Наприклад, в ремонтному режимі будь-який запит на пароль з мережевої адреси вашого VDS буде задоволений, що може бути небажано.

Далі описано особливості роботи з конкретними образами.

Windows Dmih RescueCD (bootable)

Образ являє собою ремонтне середовище Windows PE на основі ядра Windows Server 2012 R2 (x64). Ми постаралися включити в комплект утиліти і програми, які дозволяють досвідченому адміністратору провести відновлення системи:

 • VNC сервер і програма початкової ініціалізації від 1Gb, встановлює доступ за вашим паролем
 • Багатофункціональні файл-менеджери FAR і Total Commander
 • Filezilla, wget, FTP/SCP клієнти в FAR і TC для обміну файлами по мережі
 • Сучасна версія Firefox для завантаження всього того, чого вам не вистачає для ремонту
 • Ну і звичайно всі стандартні утиліти типу regedit, diskpart, chkdsk, bcdedit, dism і так далі

У тому випадку, якщо ви є власником платних професійних засобів відновлення, таких як ERD Commander/DART, ви можете завантажити їх цілком або окремі компоненти у вигляді exe файлів і скористатися відповідними утилітами.

При завантаженні утиліт або програм вам необхідно завантажувати x64 версії. WinPE не може виконувати x86 (32-бітних) програми, при спробі їх запуску буде видаватися помилка про некоректність запускаємого образу.

Для доступу до LiveCD вам буде потрібен VNC клієнт (VNC Viewer). В інтернеті багато безкоштовних програм для цієї цілі. Зверніть увагу, це не RDP протокол, тому що середовище WinPE не підтримує RDP.

Linux Gentoo RescueCD (bootable)

Це диск проекту http://www.system-rescue-cd.org/ на основі дистрибутива Gentoo, версія AMD64 (x64). Його відрізняє оптимальне налаштування і продуманий набір програм за замовчуванням, все що потрібно для відновлення Linux систем.

Образ містить додаткову процедуру ініціалізації від 1Gb, яка забезпечує встановлення доступу за вашим паролем.

Коротка довідка:

 • Для перегляду доступних дисків використовуйте cat /proc /partitions
 • Для активації LVM розділів (якщо ніяких дисків не видно) використовуйте команду lvchange -ay
 • Для ремонту XFS використовуйте команду xfs_repair <пристрій> або xfs_repair -L <пристрій>
 • Якщо XFS не монтується, спробуйте команду монтування з опцією -o ro, norecovery
 • Якщо якихось утиліт не вистачає, пакетний менеджер в Gentoo називається emerge <пакет>

Досвідчені адміністратори можуть використовувати команди mount/chroot для отримання прямого доступу в вашу власну систему зі збереженням усього її функціоналу (з точністю до трохи іншого ядра), навіть якщо вона власними засобами не завантажується, за умови, що у вас AMD64 (x64) система.

Нічого не вийшло, що робити?

На жаль, ремонт операційної системи, яка відмовляється завантажуватися, особливо віддалено - важке і копітке завдання, яке вимагає великого досвіду, знань. Якщо система дорога вам як є і з ремонтом ви не справляєтеся, зверніться до платної підтримки за адресою spp@1gb.ua, провідні фахівці хостингу з досвідом роботи понад 5 років відремонтують вам систему, якщо це взагалі можливо. Орієнтовна ціна такої роботи - від 1 до 5 тис. грн.

Є випадки, коли ремонт системи недоцільний за витратами часу або грошей. У цьому випадку ми можемо рекомендувати вам просто зняти дані з неробочої машини, обидва варіанти Live CD і для Windows, і для Linux без проблем дозволяють це зробити. Створіть ще одну віртуальну машину (на термін в 5-10 днів це можна зробити безкоштовно, не змінюючи тариф), перенесіть туди всі потрібні дані. Якщо необхідно, передайте стару IP адресу новій машині (можливо зробити через особистий кабінет).

Якщо ви вмикали опцію "резервне копіювання" (відновлення безкоштовне), або копії з якої-небудь причини доступні і без опції (в цьому випадку відновлення платне), що видно через особистий кабінет, ви можете також запросити відновлення машини або її частин з резервної копії.

Бажаєте стати клієнтом нашого хостингу? Спробуйте наші послуги та сервіс.
Тестовий період до 10 днів, OK реєстрація займає всього одну хвилину.
Будемо раді бачити вас нашим клієнтом!

Зміст технічної документації

 

Ми завжди готові відповісти на Ваші запитання!
 
Будь-які питання та підтримка - support@1gb.ua
інші способи зв'язку

vip_hosting Бажаєте, щоб сайт працював ідеально?
VIP хостинг!

Доступна ціна

 

 

   
 
Вгору     
Підтримка: support@1gb.ua
інші способи зв'язку
© 2005-2024 1GB Хостинг